Mistrovství republiky žáků ve slalomu na Paraplíčku


Ve čtvrtek odpoledne jedeme cestou plnou semaforů přes Hradec Králové a se zablouděním do Prachovských skal na Paraplíčko. Ema a já ještě večer jezdíme, je velmi málo vody a stále klesá.
Ráno dáváme krátký trénink, Matěj trénuje Emu, a pak jdeme na krásný výlet na Riegrovku. Odpoledne jde na vodu Matěj.
Ráno začínají závody poměrně brzy, přijíždí Jéža, Kája Galušková a Lukáš Pollert a tito úžasní slalomáři jedou dětem předjízdu. Pak už vyrážejí kajaky a po nich holky na singlu. Ema je v Českém poháru žáků na prvním místě společně s Terezkou Kneblovou z Olomouce. Terezka je velmi šikovná a dvakrát v poháru vyhrála - ve Veselí, kde trať byla dost podobná, jako na Paraplíčku. Ema vyhrála dva závody v Brandýse, kde byla mnohem těžší trať a nevadilo, že Ema není zase až tak silná. Takže jsme čekali, že to tady sedne spíš Terce než Emě nebo že Ema udělá nějakou minichybu a bude druhá na mistrovství i v poháru. Ema se ale soustředila a zajela čistou jízdu s dobrým časem, takže po první jízdě byla první z mladších žákyň. Druhou jízdu jsme se domluvili, že pojede natolik v klidu, aby nenatřískala do branek. Takže opět jela čistě a opět nejrychlejší z mladších žákyň a tím vyhrála jednak Mistrovství a k tomu ještě celý Český pohár žáků, do kterého se tento závod počítal.
Všichni rodičové, trenéři, pořadatelé a děti byli fajn, popovídali jsme si a užili krásné počasí, které se po celou dobu nezkazilo. Večer odjíždíme na Trnávku vynahradit si to, že to tady přece jen zase až tak neteklo.