Závody olympijskch nadějí ve slovenském Čunovu


Ema si díky svým závodním výsledkům vyjela účast na mezinárodních závodech Olympic Hopes. Když jsme se to dozvěděli, okamžitě jsme naplánovali
výjezd do Roudnice a do Tróji, abychom si ověřili, jestli má už šanci na podobně těžké vodě něco zajet. Po dvou dnech jsme ji nakonec odhlásili a zkusili vyměnit za Matěje, který na tom byl výsledkově zhruba stejně jako někteří z nominovaných. Výměna byla akceptována, takže ve čtvrtek Matěj odjel do Čunova. Ema to obrečela, ale vzhledem k tomu, že při tréninku ve čtvrtek a v pátek došlo ke dvěma úrazům i u podstatně zkušenějších slalomářů, rozhodnutí bylo správné.

V sobotu večer přijeli ze Sušice Galuškovi a ráno jsme se vydali za Matějem a jejich Toničkou do Čunova.

Matěj zajel kvalifikace i finále bez padesátky na velmi těžké trati, kde se slovenským kanoistům závod počítal do nominace na Mistrovství světa juniorů. Skončil na 11. a 12. místě, což je celkem OK, protože je mu 15 a startoval v kategorii U17.

Tonička Galušková jeden den byla druhá a další den vyhrála, takže malé oddíly z Rájce a ze Sušice reprezentovaly úspěšně na zahraniční scéně. Matěj začal jezdit stylem, kdy to vypadá, že jede pomalu, ale přitom jede celkem rychle - kdyby se neseknul na bráně č. 10, jak je vidět na videu, a nedal osm šťouchů na brankách, byl by výsledek výborný, no ale aspoň je co zlepšovat.