ČPž Brandýs


Vyjíždíme s Matějem z Lelekovic do Čermné, kde na skautském táboře nabíráme Emu a pokračujeme přes Hradec Králové do Brandýsa. Ve čtvrtek a v pátek trénujeme, sobota a neděle jsou závody.
Ema prokazuje, že na těžší divoké vodě jezdí opravdu dobře a oba dny vyhrává C1 v ktegorii mladších žákyň, v sobotu jede s úžasným časem, bohužel s tolika šťouchy, že tolik branek tam málem ani nebylo. Na deblu po oba dny vyhrávají úplně celou kategorii C2. Komentátor Fouki předvedl fantastický výkon, Emu pochválil, ale zase neváhal zkritizovat moc velké předklánění při záběru. Celé závody byly naprosto perfektně zorganizované. Po dojezdu čekaly na závodníky stoly plné melounů a banánů, které organizátoři obětavě přesouvali mezi cílem slalomu a sjezdu. Všichni činovníci byli v pohodě i při tak vekém množství startů, takže celé dva dny proběhly příjemně pro všechny. Já jsem dělal pomocného rozhodčího, přebíhal jsem mezi stanovišti a střídal rozhodčí, kteří potřebovalí odejít. Rozhodčí byli také moc fajn a s některými jsme si hezky popovídali o slalomu i dalších věcech.
Spali jsme na loděnici KK Brandýs, kde jsme hráli fotbal a především prováděli ranní a večerní hygienu skokem do Labe. Cestou jsme mohli vidět zámek a mlýny z jiného pohledu a taky si (někteří) dát kvasnicového Bernarda v hospodě na začátku mostu.

Největší překvapení závodů ale byl výskyt Emy a Matěje na všech plakátech a diplomech. Někdy na jaře mi napsal Jarda Volf, náš dlouholetý reprezentant na C2 a nyní šéf oddílu KK Brandýs, že viděl na webu hezkou fotku a ptal se, jestli by ji mohl použít. Samozřejmě jsme nedělal drahoty, poslal jsem to v lepším rozlišení. Po příjezdu do Brandýsa nás to prásklo do očí hned pod značkou na vyhrazené parkování no a pak už to bylo úplně všude. Tak to se ještě nestalo, aby naši borci vyhráli závody a na diplomu dostali sami sebe :-)