Soustředění SCM Brandýs, Roztoky a České Vrbné


První den vyrážíme do Brandýsa. Vezeme kola a tak v Brandýse mezi tréninky můžeme vyjet i na koupání do pískových jezer. Alice objíždí další cyklostezky kolem Labe a zbytek týmu (Ema, Matěj, Lubor) trénuje na kanále. Kanál je velmi příjemný, stejně jako jeho správce Ondra a vedoucí místního oddílu Jarda.

Večer jedeme za šílené bouřky nejužšími možným silničkami do Roztok. Místy musíme zastavovat a kolem nás třískají blesky, na silnici je několik centimetrů vody. Po příjezdu naštěstí bouřka končí a můžeme postavit stan.
Následující dva a půl dne intenzivně trénujeme s týmem KK Spoj Brno pod vedení Šamana. Na střídačku stavíme dosti šílené tratě, ale děti jezdí celekm nadšeně a neprůjezdnost trati přičítají spíše sobě než nám stavitelům. Díky tomu se všichni učí jezdit nezvyklé kombinace.
Na panelech před loděnicí je venkovní kuchyně, kde Přikrylovi a Satkovi soutěží, kdo má starší vařič, myslím že jsme to vyhráli, a kdo uvaří lepší jídlo, zde nemáme šanci překonat výtvory Martiny.
Ve čtvrtek zjišťujeme, že nám po úplném vybití baterky nejede auto, obvoláváme servisy, domlouváme odtahovku. Natěstí ale pomuže reset jak na pořítači a auto se podařilo nastartovat. Dopoledne ještě trénujeme s místním oddílem a pak se přes Hořovice a návštěvu strýce Honzy vydáváme do Vrbného.
S místní partou intenzivně trénujeme a v sobotu a v neděli se účastníme závodů.
Jede se podstatně víc kategorií, než obvykle:

C1ž Ema
C1m Matěj
C2ž Ema s Toničkou Galuškovou
C2m Matěj s Matějem Cepkem
C2mix Matěj s Emou

Závody jsou velmi příjemné, krásné počasí, koupeme se, maminka objíždí na kole Vrbenské rybníky, tatínek dělá trenéra a rozhodčího. Večer vyjíždíme na kole i do Budějovic a proti proudu Malše ještě o kus dál.
V pondělí ještě zůstáváme na trénink. Shromažďují se tu závodníci na ECA Cup, ale Ema se rozhoduje, že bude trénovat na spodním kanále a občas projíždí kombinace, které ostatní jen tak nedávají. Večer se loučíme s kanálem i s kamarády a jedeme domů.