Jarní slalomy


Závodní sezónu zahajujeme opět na Jarních slalomech ve Vrbném. Přijíždíme ve středu večer, ve čtvrtek a v pátek trénujeme. Emu to vůbec nebaví na horní části kanálu a chce jezdit dole. Při jednom tréninku odplavala, ale hned při další jízdě už hbitě eskymuje, takže to vypadá že bude moct závodit i na dolní trati. Počasí je přesně opačné než loni: Krásně svítí sluníčko a je teplo.

Jedou se dvoje závody na těžké dolní a dvoje závody na lehké horní části kanálu. První vyráží Ema a trať projíždí krásně s tím, že vynechává tři brány, na dvou z nich jsme se domluvili, že je má vynechat. Strašně kašle a dokonce se musí zastavit i v půlce závodu, aby se vykašlala a vychrchlala. Následuje debl, kde předjíždějí dosti nepochopitelně dvojici Peterka-Pechlát, dalšími soupeři jsou pak dvě lodě české reprezentace, Karlovský-Jáně a Kašpar-Šindler. Tam už se rozdíly pohybují v řádu desítek sekund. Poslední jede Matěj, který předjíždí aspoň Matěje Cepka.
Odpoledne začíná trochu pršet a je poznat, že závodníci za sebou už mají několik jízd na spodní trati. Ema dvakrát udělá stejnou chybu a netrefí se do přesazených branek, takže skončí až na třetím místě. V deblu je to podobné a slušně je ještě schopen zajet Matěj.
V neděli si opět oblékám neoprénové šortky, bundu, vestu a helmu a jdu dělat Emě záchranu. Bohužel se to ukázalo jako prozíravé. V jednom vracáku se cvakla a ani nezvedala, ani nelezla z lodi, s pádlem na boku se držela and vodou, aby mohla dýchat. Vlezl jsem tam a pomohl jí zvednout, ale po několika metrech zůstala u brány, na které jsme se domluvili, že ji nepojede, viset ve válci, protože jí Matěj řekl, že ji má jet. Po delším boji vyplavala a spolu se záchranáři jsme museli lovit loď. Debl jeli pak jen jednu jízdu a nebylo to nic moc. Odpoledne už značně vysílení a Ema ještě za kašlání a smrkání absolvovali další závod na horní trati. Tentokrát Ema trochu zabrala, všechno najela hezky a skončila druhá, dokonce několik lidí přišlo a chválili, jak hezky jezdí. Matějovi se to nějak nevyvedlo a skončil asi desátý.
Ůčelem závodů mělo být to, aby se děti uvedly do závodního tempa, to se celkem podařilo. Dalším účelem bylo, aby si Ema zkusila sjet spodní trať bez nějakého stresu, že neprojede všechny branky, ale že v případě převrácení zvedne a neztropí ostudu. To se těžce nevydařilo.
Zajímavé bylo stravování, kde Ema první den vařila kuře na kari a na arašídech a v dalších dnech jsme už jenom trávili a nikdo nechtěl nic moc jíst.

Zpět na Akce 2015