Jarní slalomy


V sobotu a v neděli 3. a 4. 5. jsou ve Vrbném Jarní slalomy. Jede se vždy jeden závod na horní a jeden na spodní trati. Ema jede jen na horní trati, C2 a Matěj singl jedou i na spodní. Matěj tak absolvuje 15 jízd - vynechává jen jednu jízdu na deblu na horní trati. V sobotu se Matějovi na C2 rozepnul popruh a odplavali. Ostuda z plavání nebyla zase až tak velká, protože jedna špičková pražská dvojice s I. VT plavala taky.

To vše by bolo v pohodě, nebýt úplně šílené zimy - v sobotu bylo mezi 5 a 10°C a v noci mrzlo tak, že nám lodě přimrzly k sobě a na horní byl ledový škraloup. Čepice a zimní bundy, které jsme si vzali, byly to nejdůležitější z výbavy.

Trať byla dost obtížná, podle očekávání tam nebyl téměř nikdo, koho by Matěj s Emou mohli předjet, ale i místa na konci výsledkové listiny mají svou hodnotu - získání zkušeností a přiblížení k závodníkům s větší praxí. Na horní trati se Emě druhý den podařilo předjet aspoň kamarádku Toničku, ostatní závodnice byly bohužel zcela v jiných věkových a zkušenostních úrovních. Přesto měly tyto závody pro děti obrovský význam, jednak získaly zkušenost na opravdu těžké trati, jednak se dočkaly pochvaly od několika vynikajících slalomářů včetně hvězdy celých závodů Evy Říhové a to nakonec převážilo nad zklamáním nad tím, že umístění nevypadalo zrovna nejlépe.

Po skončení závodů pokračujeme v intenzivním tréninku na soustředění.